Bu yazdıklarımı tüm dünya ölçeğinde yazıyorum tabi yazarken kendi yaşadıklarımın ışığında yazıyorum kıssadan hisse alması gerekenler kıssadan hissesini alsınlar.
Dünya bu kadar adaletsiz olmamalı, Yaşamak bu kadar zor olmamalı.
Tamam dünyanın bir düzeni olduğunu biliyorum. Sen ağa ben ağa inekleri kim sağa deyip bir düzen kurmuşlar.
Dünyada düzenin sağlıklı işlemesi için üretimin devam etmesi için yönetici de lazım yönetilecek halk da lazım iş insanlarıda lazım işçilerde lazım fabrikada müdürde lazım kapıda bekçi de lazım birilerinin çöpleri toplaması bilerinin kanalizasyonu temizlemesi de lazım sıkıntı yok.
Ama dünya bu kadar adaletsiz olmamalı herkes bu dünyanın vatandaşı.
Yaşamak bu kadar zor olmamalı hadi bin yıl önce yaşıyor olsaydım sıkıntı yok ne ektiysem ne kadar ektiysem onu aldım derdim ama modern dünyada hep beraber üretiyoruz. 
Yöneticiler dünyanın tüm nimetlerinden zenginliklerinden yararlanırken halk sefalet içinde yaşamamalı. 
İş insanları ultra şaşalı lüks hayat yaşarken işçiler yeteri kadar beslenemiyor çocuğuna süt dahi alamıyor. 
Tamam işçi patronuna ortak değil tamam aynı ultra şaşalı lüks yaşamasını beklemiyorum ama sınıflar arası o kadar çok gelir farkı olmamalı sınıflar arası yaşam kalitesinde bu kadar çok uçurum olmamalı uçurum bile değil anlatamam anlatmaya kelimeler yetmez.
Acilen tedbir alınmalı aksi halde açlar ayaklanırsa kimse doyamaz.

Not : Dünyadaki tüm insanlar insanca yaşayabileceği bir ev bir araba alabilmeli her insan insan yaşamı için gerekli tüm besinler alabilmeli ailesine çocuklarına alabilmeli bu lüks değil gerekliliktir.