Sizlere bu gece yaşadığım şahit olduğum bir olayı anlatmak istiyorum.

Görev yaptığım fabrika şehir mezarlığı yolu üzerinde. Saat 23:00 sularında 17 ile 19 yaşları arasında bir çocuk bir genç fabrikanın önünden mezarlık istikametine doğru yürüyerek geçti kısa bir süre sonra bu çocuk bu genç geri dönmüş fabrikanın önünden şehir istikametine doğru yürüyerek geçti ve kısa bir süre sonra köpeklerin saldırdıkları için fabrikanın kapısına gelip abi köpekler saldırdı ben nasıl gideceğim diye yardım istedi.

Ben ilk önce şunu sorayım dedim bu saatte burada ne arıyorsun dedim.

Çocuk genç ailemle tartıştım mezarlığa babamın yanına gidiyordum dedi.


İşte o an içimden bir şeyler kopup gitti.

Evine güvenli bir şekilde gidebilmesi için çeşitli seçenekler sundum ama gururlu bir gençti kabul etmedi bunun üzerine köpekler havlarlar ama ısırmazlar saldırmazlar dedim ve korkmamasını telkin ettim eline bir sopa verip yolcu etmek zorunda kaldım.

O yaşlardaki çocuklar gençler ergenler dolayısıyla biraz söz dinlemeyebilirler biraz da yaramazlık yapabilirler kavga etmeden bağırmadan çağırmadan hele hele şiddet uygulamadan konuşarak anlatarak ve onları anlayarak sorunları çözmeliyiz.

Ve bu çocuk bu genç babasını kaybetmiş bir nevi sahipsiz kalmış bu çocuğun bu gencin ruh halini tahmin bile edemeyiz.

Çocuklarımıza gençlerimize sahip çıkalım umarım bir daha gecenin bir saatinde bir çocuk bir genç babasının kabrine sığınmak zorunda kalmaz.

Umarım güvenli bir şekilde bu çocuk bu genç evine ulaşmıştır ve ailesi o çocuğa o gence sahip çıkar.

Lütfen çocuklarımıza gençlerimize sahip çıkalım.