Merhaba dostum nasılsın iyimisin.
Ben aynı bea. 
Lafı uzatmadan gelelim konumuza sana eski adıyla sayısal loto yeni adıyla çılgın sayısal lotoyu kazanma olasılığı hakkında bir şeyler söyleyeceğim. 
Önce milli piyango özelleştirildi sana özelleştirilmeyi anlatayım.
                         Çıkmayan Loto

Milli piyango 1 Ağustos 2020'de özelleştirilip Sısal Şans şirketine devredildi.
Milli piyango Sısal Şans şirketine devredildikten sonra Milli Piyango'nun 1-49 rakam arasında 6 bilene büyük ikramiyeyi verdiği sayısal loto çekiliş kurallarını değiştirdi. Oyunun adı Çılgın Sayısal Loto oldu. Rakam aralığı 1-90'a çıkarıldı.
Milli Piyango'nun yaptığı çekilişlerde 1-49 arasındaki rakamlarda 6 tutturma ihtimali 14 milyon birdi. Şimdi ise 1-90 arasındaki rakamlarda 6 tutturma ihtimali 622 milyonda bir oldu.

Sevgili dostum çılgın sayısal loto'yu tutturma ihtimalin 622 milyonda bir yani tutturma ihtimalin yok.
                          Kasa Kazanır

Çılgın sayısal loto'ya 3 TL verip 622 milyon ihtimalin gerçekleşmesini beklemek yerine o 3 TL ile kendine bir çay söyleyip ne iş yapabilirim, ne üretebilirim, ne satabilirim diye düşünsen aklına bir iş fikri gelmesi ve o iş fikrinin tutma ihtimali ve milyoner olma ihtimalin bence yüzde elli ben sana güveniyorum.
Hadi aklına iş fikri gelmedi inan zararın yok çay içip keyf yapmış olursun.

Sevgili dostum yazı aslında milli piyango'nun özelleştirilmesi hakkında eleştirel olarak devam ediyor ama yayınlamaktansa yayınlamamak benim için daha hayırlı olacağı için kestim yayınlayamıyorum.
Özür diliyorum.
Anlayışını bekliyorum.

Uyarı : Bu blog (web sitesinde) durum tespiti, genel kültür, tavsiye ve mizah (espiri) amaçlı yazılar paylaşılmaktadır. Başkaca siyasi, ticari amacı yoktur.