Tor Browser

Tor Browser Nedir ?

Tor Browser Firefox tabanlı bir web tarayıcıdır. Tor Browser, internet üzerindeki kişisel bilgilerinizi gizleyebilmenizi ve anonim olmanızı sağlayan meşhur bir


güvenlik aracıdır. Tor Browser ile internette tamamen belirsiz olabilir ve yapacağınız tüm işlemleri bu belirsizlikle güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Yani en temelinde Tor Browser sizin ip adresinizin gizlenmesini sağlıyor.

 

Peki Tor Browser bunu nasıl yapıyor ?

Tor Browser birden çok birbirine bağlı ve rastgele iletişim sürdüren perde sunuculardan oluşuyor. Siz bir siteye istekte bulunduğunuzda isteğiniz siteye ulaşana kadar birçok Tor Browser sunucusu üzerinden şifrelenmiş bir şekilde karşı tarafa geçiyor ve siz son ulaşan makinenin ip adresini alıyorsunuz fakat bu makine de sadece kendinden önceki makineden haberdar.

Tor Browser’ı Kimler Kullanıyor ?

Tor kullanıcılarının büyük bölümü, online mahremiyetlerini korumak isteyen, yada İnternet engellerini aşmak isteyen sansür mağduru kişiler kullanıyor.
Yasaları çiğnemek isteyen suçluların, her zaman Tor kullanmaktan daha etkili seçenekleri olmuştur.

Sansürlere takılmadan yada internette iz bırakmada gezinmek istiyorsanız hemen 

Tor Browserın web sitesini ziyaret etmek için lütfen tıklayınız...

Tor Browser indirmek için lütfen tıklayınız..

Uyarı : Bu blog (web sitesinde) durum tespiti, genel kültür, tavsiye ve mizah (espiri) amaçlı yazılar paylaşılmaktadır. Başkaca siyasi, ticari amacı yoktur.