LibreOffice size neler sunuyor ? 

LibreOffice ücretsiz olarak indirip bilgisayarınıza kurabileceğiniz profesyonel kalitede kapsamlı bir üretim takımıdır. 

LibreOffice Microsoft Windows, Mac OS X ve Linux(Pardus, Debian, Ubuntu,


Fedora, Suse vb) bütün büyük işlerim sistemlerinde kullanılabilir ve 30 farklı dili destekler.

LibreOffice’i telif hakkı ihlali korkunuz olmadan özgürce indirebilir, kurabilir ve dağıtabilirsiniz

LibreOffice’in öne çıkan özellikleri:

LibreOffice önemli özellikleri içinde barındıran geniş ve olgunlaşmış bir masaüstü üretim paketidir:

Ücretsizdir, lisans maliyeti ve yıllık ücretleri dert etmenize gerek yoktur.

Dil engeli yoktur, birden çok dili destekler ve yerelleştirilme çalışmaları sürekli olarak yapılır.

LGPL kamu lisansı ile kullanabilir, özelleştirebilir, kodunu kurcalayabilir ve kopyalayabilirsiniz. Ücretsiz kullanıcı ve geliştirici desteğinini dünya çapındaki aktif kullanıcılar ve yetkin geliştiricilerden alabilirsiniz.

LibreOffice size yüksek kalite sunar:

LibreOffice’in kökleri 20 yıl öncesine kadar uzanır. Bu uzun geçmiş size kararlı ve işler bir ürün sunar.

Dünya çapındaki binlerce gönüllü testçi LibreOffice’in sürüm öncesi testlerini gerçekleştirir.

Geliştirme süreci tamamen açık olduğundan, LibreOffice güvenlik uzmanlarınca yoğun olarak test edilmekte ve size güvenlik ve kafa rahatlığı vermektedir.

LibreOffice kullanıcı dostudur:

Kullanımı kolay ve güçlü arayüzü ile kişiselleştirilmesi kolaydır-Microsoft Office kullanıcıları LibreOffice’e geçişi benzer görünüşü ile kolay ve yorulmadan yapabilirler.

Tüm büyük rakiplerinin dosya biçimleri ile uyumludur. Microsoft Word, Excel ve PowerPoint ve birçok diğer biçimleri kolaylıkla içe aktarabilirsiniz ve ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla Microsoft Office ve diğer biçimlerde kaydedebilirsiniz.

LibreOffice dünya çapında büyük bir topluluk tarafından desteklenmektedir: gönüllüler yeni başlayanlara yardım ederken ileri düzey kullanıcılar ve geliştiriciler karmaşık sorunlara çözüm bulmak için sizinle işbirliği yaparlar.

LibreOffice size ne sunuyor?

Writer LibreOffice içinde bir kelime işlemcidir. Çok acele bir mektuptan örnekler, kaynakçalar ve şemalar eklenmiş içindekiler dizinli tam bir kitaba kadar her şey için kullanabilirsiniz. Yazarken otomatik tamamlama, otomatik biçimlendirme ve otomatik imla denetimi zor görevleri kolaylaştırır (fakat isterseniz iptal etmek kolaydır). Writer, çok sütunlu gazete ve kitapçık gibi masaüstü yayıncılık işlerini başaracak kadar güçlüdür. Tek limit hayalinizdir.

Calc seçenekler arasında düşünürken rakamlarınızı işler ve zor kararlar ile yardım eder. Verilerinizi Calc ile inceleyin ve son çıktısını sunmak için Calc kullanın. Çizelgeler ve analiz araçları kararlarınıza şeffaflık getirmeye yardımcı olur. Tam tümleşik bir yardım sistemi karmaşık formüller girme işini daha kolay yapar. Oracle veya SQL gibi harici veri tabanlarından veri ekleyin, sıralayın ve istatistiksel analizler üretmek için onları süzün.

Impress etkili çoklu ortam sunumları hazırlamanın en hızlı ve en kolay yoludur. Çarpıcı canlandırmalar ve heyecan verici özel efektler dinleyicilerinizi etkilemenize yardım eder. Genellikle işte göreceğiniz standart sunumlardan daha fazla profesyonel sunumlar oluşturun. Küçük farklı bir şeyler yaparak iş arkadaşlarınızın ve patronlarınızın dikkatini çekin.

Draw şemalar ve çizgiden taslaklara kadar hazırlamanıza imkan verir. Bir resim bin kelime değerindedir öyleyse neden kutu ve çizgi şemalarıyla basit bir şey denemeyelim? Veya daha ileri giderek devingen 3B örnekler ve özel efektler hazırlayın. Olmasını istediğiniz gibi güçlü veya basittir.

Math standart yazılı rakamlar sisteminde matematik, kimya, elektrik veya bilimsel denklemleri çabucak hazırlayıp gösterebileceğiniz basit bir denklem düzenleyicidir. Hatta en karmaşık hesaplamalar doğru gösterildiğinde anlaşılabilir. E=mc².

LibreOffice PDF dosya oluşturucusu ile yapılandırılmış geliyor. Yani neredeyse tüm hesaplama cihazları veya işletim sistemleri kullanıcıları tarafından belgelerin açılıp okunabileceğinden emin olarak dağıtabilirsiniz.

LibreOffice’in size sunduklarını görmek ve özgürce üretmek için LibreOffice’i bugün indirin ve deneyin…………..

Kaynak : www.tr.libreoffice.org

Uyarı : Bu blog (web sitesinde) durum tespiti, genel kültür, tavsiye ve mizah (espiri) amaçlı yazılar paylaşılmaktadır. Başkaca siyasi, ticari amacı yoktur.